ساخت اپلیکیشن با React-Native

ری اکت نیتیو فریم ورکی است که به شما امکان میدهد با استفاده از جاوا اسکریپت، اپلیکیشن های نیتیو موبایل بسازید. بطور معمول شما باید اپلیکشن موبایل خود را با استفاده از جاوا اسکریپت (برای آندروید) و Swift/Obj-C (برای iOS) برنامه نویسی کنید. ری اکت نیتیو با حذف این باید در مدتی کوتاه و با استفاده از تنها یک زبان کدنویسی، اپلیکیشن هایی کاملا کاربردی(فانکشنال) خلق میکند.

ری اکت نیتیو

برای مدتی طولانی ری اکت نیتیو از لحاظ تجاری شدنی نبود. و برای تولید اپلیکیشن های نیتیو به اندازه کافی پشتیبانی و توسعه نمیشد.
اما با گذشت زمان و با پشتیبانی بیشتر به محبوبیت و سهم بیشتری از بازار دست یافته است. با استفاده از ری اکت نیتیو نوشتن اپلیکیشن های بینظیر آسانتر شده و دنیا نیز متوجه این موضوع شده است.

همانند هر راهکار دیگری ری اکت نیتیو نیز محدودیت هایی دارد. از جمله:

ری اکت نیتیو

صد در صد نیتیو نبودن ری اکت نیتیو

علی رغم تلاش های فیسبوک اپلیکیشن های ری اکت نیتیو کاملا نیتیو نیستند. بعنوان مثال نیتیو جی میل را در نظر بگیرید. این اپلیکیشن شامل یک کارگر است که اینباکس شما را چک میکند. اکانت جی میل شما علاوه بر خود اپلیکیشن با کل سیستم موبایل همگاه سازی شده است. بعلاوه جی میل می داند درصورتی که شما از وای فای استفاده نمیکنید باید همگاه سازی را کاهش دهد.
اما با ری اکت نیتیو پیوند خیلی نزدیک با سیستم ندارید. اکانت شما در اپلیکیشن ذخیره میشود نه در سیستم. بعلاوه توجه به وایفای در مقایسه با دیتای موبایل دشوارتر است که برای بعضی اپلیکیشن ها اشکالی ندارد اما برای برخی دیگر می تواند مهم باشد.

ری اکت نیتیو

امکان نیتیو کردن به مقدار نیاز

نباید از ری اکت نیتیو به تنهایی استفاده کنید. بلکه می توانید برای بیشتر اپلیکیشن ها از ری اکت و برای قسمت های مهم که باید بطور کامل در سیستم نیتیو گنجانده شوند از نیتیو استفاده کنید.
یکی از انتقادهای وارد شده به ری اکت نیتیو این است که این دسته از اپلیکیشن ها به معنای واقعی نیتیو نیستند. اما لزوما نباید بطور کامل نیتیو باشند. شما می توانید با افزودن مقداری کد جاوا/Swift برای برخی فیچرها و موارد خاص آنرا به مقداری که نیاز دارید نیتیو کنید.

ری اکت نیتیو

درصورت استفاده از ری اکت نیتیو حتما باید از ری اکت استفاده کنید

این مساله کاملا واضح است اما بهرحال باید گفته شود. هنگام استفاده از ری اکت نیتیو حتما باید از ری اکت جاوا اسکریپت برای ساختن اپلیکیشن خود استفاده کنید. البته ری اکت همیشه بهترین گزینه نبوده و می توان آنرا با گزینه های دیگر جایگزین کرد.
خوشبختانه راهکارهای دیگر برای جایگزین کردن با ری اکت نیتیو وجود دارند. یکی از آنها lonic است. هرچند رشد سریعی ندارد اما یک مزیت دارد: شما می توانید از فریم ورک های مختلف جاوا اسکریپت از قبیل Angular، Vue.js و حتی ری اکت درصورت نیاز به قسمت هایی از آن با lonic استفاده کنید.

آخرین دیدگاه‌ها

  بایگانی‌ها

  دسته‌ها

  • هیچ دسته‌ای پیدا نشد
  تماس با ما
  واتساپ
  سلام چه کمکی از ما بر میاد؟